Zahradní drtič TOP CRAFT 2500 W - válcový

XYZ128

Nový produkt

Zahradní drtič 2500 W TOP CRAFT - válcový

Příkon motoru 2 500 W
Max. průměr drceného odpadu 4 cm
Ochrana proti přetížení

Sběrný vak součástí balení.

Nejlevnější na internetu!!!

Více informací

1 990,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Typ drtiče Válcový
Druh pohonu Elektrický

Více informací

Příkon motoru 2 500 W
Max. průměr drceného odpadu 4 cm
Ochrana proti přetížení
Kolečka pro snadnou manipulaci
Součástí balení vak na drcený odpad

Rychlost otáček: 40rpm

Zpětný chod

Lze nastavit vzdálenost válce od přítlačné desky.

Max. zatížení: 135 kg/h

Šikovný válcový drtič, jehož motor o výkonu 2500 W pohání válec, které rychle zpracují větve až do průměru 4 cm na drť dále použitelnou na vaší zahradě. Využití najde například jako mulčovací směs pod stromy a keře, kde působí nejen pěkně, ale zároveň brání vysychání půdy, růstu plevele a zlepšuje kvalitu půdy. Takto rozdrcená směs se dá dále zpracovávat například i v kompostérech. Bez použití chemie tak získáte kvalitní biologické hnojivo pro vaše záhony.

CZ Manuál

Jak vybrat zahradní drtič

S kvalitním zahradním drtičem bude úklid vaší zahrady hračkou. Podle čeho ale vybírat? Je lepší drtič nožový, nebo válcový? Jaký výkon byste měli požadovat?

K čemu je zahradní drtič

Každý skutečně aktivní zahrádkář ví, kolik nepořádku se na zahradě vytvoří při její údržbě. Právě s tím vám pomůže drtič zahradního odpadu. Ten dokáže rozmělnit veškerý bioodpad, jako jsou suché větve, zbytky rostlin, kořenů atp. Výslednou drť je možné použít ke kompostování, mulčování či topení.

Druh pohonu

Drtiče větví a zahradního odpadu se vyrábí v elektrickém i motorovém provedení.

 • Elektrické drtiče
  Dají se použít pouze v dosahu elektrické sítě, hodí se tedy spíše na zahrádku u domu. Jsou méně výkonné. Poradí si se slabšími větvemi, u nejvýkonnějších modelů s průměrem maximálně 4–5 cm.
 • Motorové drtiče
  Jsou výkonnější. Dokážou zpracovat i silnější větve o průměru až 8 cm. Velkou výhodou je možnost použít je prakticky kdekoliv, třeba i na vzdálenějším pozemku. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Štěpkovač, nebo drtič

Nejčastěji se ke zpracování zahradního odpadu používají nožové a válcové drtiče.

 • Nožové drtiče
  Uvnitř se vysokou rychlostí točí nože, které odpad rozsekají na tenoučké plátky. Většinou je do nich bioodpad třeba tlačit. Hodí se spíše na tenčí větvičky a další drobnou zeleň. S opravdu silnými větvemi si neporadí. Jsou také hlučnější (i více než 100 dB) a snáze se ucpou. Výsledná drť se hodí například pro mulčování.
 • Válcové drtiče
  Říká se jim také štěpkovače. Otáčí se v nich válec osázený hroty, který odpad pochytá a následně rozdrtí o tzv. přítlačnou desku. Oproti nožovým drtičům mají celou řadu výhod. Odpad tlačí samy, jsou výkonnější, tišší a poradí si i se silnějšími větvemi. Výsledkem drcení jsou tzv. štěpky, které vypadají jako malé válečky a dají se využít na topení.

Podle čeho ještě vybírat

 • Výkon drtiče
  Slabší drtiče si poradí pouze s opravdu tenkými větvemi o průměru kolem 2 cm. Pokud chcete drtit i silnější větve do cca 4 cm, vybírejte raději stroje s výkonem alespoň 2 000 W.
 • Sběrný koš
  Usnadní vám používání drtiče, nemusíte pořizovat žádnou další nádobu, do které by nadrcený bioodpad padal. Pokud je koš navíc průhledný, máte vždy jasnou představu o tom, kolik prostoru v něm ještě zbývá.
 • Kolečka
  Dnes už má kolečka prakticky každý zahradní drtič. Co ale hraje roli, je jejich velikost. Modely s většími kolečky se totiž při převážení drtiče méně zabořují do země.

Recenze

Žádný názor zákazníka pro tuto chvíli.

Write a review

Zahradní drtič TOP CRAFT 2500 W - válcový

Zahradní drtič TOP CRAFT 2500 W - válcový

Zahradní drtič 2500 W TOP CRAFT - válcový

Příkon motoru 2 500 W
Max. průměr drceného odpadu 4 cm
Ochrana proti přetížení

Sběrný vak součástí balení.

Nejlevnější na internetu!!!

Příslušenství